Ukázka prací

Vymezení vůlí lůžkových zbraní

Vůle u lůžkových zbraní odstraňujeme výměnou čepu. Změří se vůle, zreviduje se původní čep a na základě toho se přestruží uložení čepu na větší průměr. Vyrobí se nový čep ze zušlechtěné uhlíkové oceli a dolícuje se svazek.

Image 1 Image 1 Image 1 Image 1

Výroba úderníků

Vyrábíme úderníky jak pro současné moderní, tak i historické zbraně. Úderníky jsou vyrobeny z nástrojářské oceli určené pro raznice a razidla. Díky tomu vykazují vysokou odolnost proti opotřebení. Jednotlivé přechody jsou před tepelným zpracováním leštěny, aby bylo zabráněno riziko zlomení.

Image 1 Image 1 Image 1 Image 1 Image 1 Image 1 Image 1 Image 1 Image 1 Image 1 Image 1 Image 1 Image 1 Image 1 Image 1 Image 1

Výměna hlavní

Pro výměnu hlavní využíváme precizních výstružníků a polotovarů hlavní od renomovaných značek. Standardní hlavně vyrábíme z kovaných polotovarů CZUB. Hlavně pro náročnější zákazníky vyrábíme z třískově obráběných (škrabané či protláčené) polotovarů Petra Kuny. Pro nejnáročnější zákazníky standardně vyrábíme hlavně z polotovarů Lothar Walter. Po domluvě je možné využít i jiných polotovarů. Zakázkově vyráběné hlavně se vyznačují velkou přesností, která je docílena velmi přesným a těsným zakomorováním, přesnou úpravou ústí a přesným založením do lůžka zbraně. Na snímcích je vyobrazen postup výměny hlavně kulovnice ZKK 600 v kalibru 8x57IS, polotovar protláčená Petr Kuna. Stříleno 4 rány na 50m. Mince je 1Kč.

Image 1 Image 1 Image 1 Image 1 Image 1 Image 1 Image 1 Image 1 Image 1

Montáž 404 Jeffery

Vyrábíme montáže i pro zvláštní aplikace či speciální přání zákazníka. V této zakázce byl požadavek zákazníka na výrobu pevné násuvné rampy pro kolimátor Docter s aplikací na kulovnici tropického kalibru 404 Jeffery.

Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4

Výměna hlavně Z + kompletní renovace

V této zakázce byla prováděna kompletní renovace kulovnice Z, kdy byla realizována výměna hlavně – polotovar Petr Kuna. Na snímku terče je patrný výborný nástřel 3 ran na 50m, který je vzhledem k celopažbě a výstřelu celkem 7mi ran rychle po sobě opravdu dobrý. Dále byla provedena renovace pažby, jejíž povrch byl napuštěn politurou na bázi šelaku, rybiny byly ručně přeryty v původním vzoru, vyměněna botka a štítek pistolové rukojeti byl vyměněn za ebenový.

Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4

Oprava promáčklé hlavně

Někdy dojde neopatrnou manipulací k poškození, promáčknutí, brokové hlavně. Toto poškození má nejen estetický charakter, ale také dochází v tomto místě k významnému namáhání materiálu. V případě menšího rozsahu poškození lze hlaveň opravit. Zde můžete vidět opravu brokového svazku dvojky ZP.

Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4

Oprava přefrézované rybiny

Na některých zbraních v minulosti došlo k úpravám rybin pro uchycení puškohledu za účelem instalace klapkové montáže. Postupem času tyto montáže přestávají sloužit, nebo si majitel rozmyslí potřebu způsobu uchycení puškohledu. V takových případech je nutné opravit rybiny a uvést je do původního stavu. V tomto případě jsme opravovali rybinu na kulobrokových hlavních ZH.

Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4

Instalace schwenk montáže

Instalujeme montáže pro různé aplikace. Pro možnost opakovaného sundání a znovu nasazení bez nutnosti korekce nástřelu využíváme špičkové montáže ERA Recknagel. Zde vidíte její instalaci na kulovnici Steyrmanlicher. Montáže je možné také instalovat na kulovnice s lůžkem bez původních závitových vývrtů, jako jsou například kulovnice CZ.

Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4

Černění letovaných svazků

Letované svazky je nutné černit šetrnější metodou. Není možné je bezpečně černit v klasické alkalické lázni, jako je například Brunigal. Při použití alkalické technologie totiž hrozí velké riziko poškození pájeného spoje, které má za následek rozpad svazku, tedy upadnou lišty a svazek není pevný. Tento stav může nastat bezprostředně po černění, nebo mnohem později při střelbě. Proto se využívá kyselé, někdy taky nazývané studené, metody černění. Tato časově a technologicky náročná metoda zaručuje sametově černý lehce matný (kartáčovaný) povrch hlavní. Technologie je převzata ze starých předpisů využívaných ve zbrojovce za éry výroby lůžkových zbraní a byla rozvinuta pro naše potřeby. Mimo tuto důležitou puškařskou technologii ovládáme i technologii černění svazků damascénských ocelí, která je ještě o něco náročnější, ale výsledek je velice efektivní.

Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4

Kompletní renovace, renovace pažeb a doplňky pažeb

Provádíme kompletní renovace zbraní včetně pažeb. Součástí renovace jsou i různé přestavby, které jsou voleny dle přání zákazníka. Dřevěné části jsou napouštěny politurou na bázi šelaků nebo olejů. Rybiny jsou ručně ryty. Doplňky pažby mohou být provedeny z ebenu. V pažbě může být proveden jak pillar, tak i glassbedding. Využíváme moderní technologie PVD k naprašováním titannitridového či titanového povrchu. Tím docílíme velice vzhledných a odolných zlatých či stříbrných povrchů bez významného nárůstu objemu dílu. Díky tomu tedy není nutné upravovat velikost dílů, tak jako tomu je například při niklování či chromování. Původní niklové vrstvy není třeba odstraňovat náročným a poměrně pro materiál nebezpečným leptáním.

Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4

Lovecké akce

Pro naše zákazníky pořádáme lovecké akce, které se převážně pořádají v zahraničí. Naší majoritní nabídkou je lov svišťů v Osttirol, nedaleko od rakouské ledovce Grossglockner. V těchto honitbách také domlouváme lov kamzíka.

Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4 Image 4